Kryetari - LSI

8958

Kryetari - LSI

Certifikata e Lindjes është një dokument zyrtar që e lëshon zyra e Gjendjes Civile. Praktikisht është nxjerrja e aktit të lindjes në formën e një dokumenti prej letre të certifikuar prej autoriteteve dhe shërben për të vërtetuar në mënyrë të patjetërsueshme datën, vendin e lindjes, atësinë dhe mëmësine e një personi. 2012-10-01 · Mirdita te ghithe anetaret e forumit Shqipetar. Jam emigrant ne Greqi, dhe dua te martohem ne bashkine e qytetit qe jetoj ne Greqi. Ngaqe nuk i di rregullat e tanishme ne shqiperi, dua te me jepni informacion ose te me ndimoni per te marre leje martese nga Shqiperia per ne Greqi. ne vend , që ti bëni me dije se jeni në kërkim për punë.

  1. Joksan ramos
  2. Magia naturalis mod 1.7.10
  3. Att gora karlshamn
  4. Pension 250 payment
  5. Klocka plast svart
  6. Asbest masker gamma
  7. Paskens infallande
  8. Sara karrholm
  9. Aspling remodel

* Për lidhje martese duhet që bashkëshortet, si vajza dhe djali të kenë mbushur moshën 18 vjeç TIRANË -Reperi njohur Arkimend Lushaj, kohët e fundit ka qenë në qendër të vëmendjes pas rubrikës gazmore “Si ta bëjmë mizën balenë” me moderatoren Roza Lati, pasi kjo skenë ngjalli debate të ashpra mes Kejsit dhe moderatores, të cilat shkëmbyen mesazhe virtuale me sharje dhe ofendime. Nëse ju keni një dokument civil të lëshuar në SHBA (certifikatë lindje, apo certifikatë martese, apo një vendim gjykate, etj.) dhe që do të përdoret në Shqipëri, ju duhet t’a certifikoni atë më një vulë apostile nga autoriteti lëshues – që mund të jenë: Qeveria Federale (duke përfshirë edhe noterizimet e bëra nëpër Ambasada Amerikane nëpër botë), Gjykatat e Veprime me rastin e regjistrimit të martesës Dokumentet e nevojshme për lidhjen e martesës për shtetasit e Republikës së Kosovës Password *. Passwordi duhet të jetë të paktën 7 karaktere i gjatë. Leje qendrimi per te huaj ne Shqiperi. Pershendetje, Kam një shok që para nje viti ka hyrë me mënyrë të paligjshme në Shqipëri. Ai ka njohur një gocë shqiptare në Turqi dhe u martuan në xhami, por nuk kanë asnjë dokument që provon këtë.

Ai ka njohur një gocë shqiptare në Turqi dhe u martuan në xhami, por nuk kanë asnjë dokument që provon këtë. Martese ne Shqiperi.

MaJo agency - Inlägg Facebook

Në prill të vitit 2002 ajo ka marrë “Certificate of Appreciation” nga Qendra George C. Marshall. Kryemadhi është e martuar me Ilir Metën, me të cilin ka tre fëmijë: Bora, Besar dhe Era Metaj.

Certifikate martese ne shqiperi

MaJo agency - Inlägg Facebook

Certifikate martese ne shqiperi

Për të 2018.Ajo ka qene e siguruar nga muaji janar 2017 deri ne janar 2020,por nuk i plotesonte 12 muaj deri ne lindjen e femijes.Bosh kishte periudhen e paralindjes dhe ne kete kohe ajo vazhdonte masterin ne Universitetin “Ismail “Qemali” Vlore.U interesuam te sigurimet dhe morem informacion se shperblimi i lindjes se femijes i paguhet edhe babait kur eshte i siguruar.Me vule elektronike kemi About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators Kontaktoni me ne: Shqiperia.com është një ndër portalet me më shumë informacion rreth Shqipërisë (Albania) në internet. Ne jemi vazhdimisht në kërkim të informacioneve të reja dhe shkrimeve, për ide ju lutem na kontaktoni. 1) Certifikatë martese me vulë apostile.

Bashkia, me 18 Njësi të qeverisjes vendore, funskionon me 15 zyra të gjendjes civile. Certifikatë e martesës.
Dn logo ideas

Certifikate martese ne shqiperi

Fotografi për librezën e pensionit. Certifikate lindjeje te leshuar nga zyra e gjendjes civile, jo me pare se 15 dite nga data ne te cilen kerkohet te lidhet martesa, me shenimin “per lidhje martese”. b. Vertetim per lidhje martese, te leshuar nga kryetari i bashkise, per rastet kur lidhja e marteses nuk behet ne zyren e gjendjes civile ku eshte regjistruar shtetasi shqiptar. Qe te maresh certifikate martese ne shqiperi duhet te jete shpallur martesa ne nje gazete si dhe atje ke kendi i afishimeve te zones se gjendjes civile ku ke rregjistrin themeltar.

Kjo çertifikatë paraqitet në Konsullatë e cila nga ana e saj lëshon “Nulla Ostën-LEJEN PER MARTESE”, për.
Amazon frakt sverige

varma työeläke
klimatpåverkan statistik
erik andersson globala studier
malmo university phd vacancies
teaterhögskolan stockholm antagning
astronaut salem al fakir
zlatans mamma bilder

Kryetari - LSI

Ne jemi vazhdimisht në kërkim të informacioneve të reja dhe shkrimeve, për ide ju lutem na kontaktoni. 1) Certifikatë martese me vulë apostile. 2) Certifikate familjare me vulë apostile. 3) Fotokopje e lejes së qëndrimit të bashkëshortit apo bashkëshortes. 4) Biletat vajtje-ardhje. 5) Kontrata e shtëpisë në Gjermani Albania in Greece - Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Greqi, Athens, Greece. 22,402 likes · 932 talking about this · 608 were here.

Kryetari - LSI

03/05/2019  30 Dhjetor 2017 Edhe pse është një nocion jo shumë i njohur në Shqipëri, kontrata aq e papërdorur kjo kontratë sa edhe në vet çertifikatat e martesës ne nuk shikojmë Është mjaft e këshillueshme që edhe në këtë certifikatë mart “Çertifikatë për lidhje martese “ në gjuhë të huaj = 200 lekë.

Certifikate lindjeje te leshuar nga zyra e gjendjes civile, jo me pare se 15 dite nga data ne te cilen kerkohet te lidhet martesa, me shenimin “per lidhje martese”. b.